شش دلیل برای اهمیت بیش از پیش مدیریت استعداد

اهمیت-مدیریت-استعداد

تمامی سفرهای کاری غیر ضروری لغو شده است. کافه ها، رستوران ها و کافی شاپ ها تا اطلاع ثانوی تعطیل شده اند. در راستای حفظ فاصله گذاری اجتماعی، کارکنان به دور کاری متوسل شده اند. آنچه که امروزه در مورد کسب و کارها انجام می شود، غیر قابل تصور است. کسب و کارها باید به کار خود ادامه دهند تا دچار رکود جهانی ،مانند آنچه که در سال ۲۰۰۹ تجربه کردیم و هنوز هم از آن رنج می بریم، روبرو نشویم.

اما چگونه می توان در میان همه گیری کرونا، کسب وکارها به پیشرفت خود ادامه دهند؟ در حالی که بسیاری از کسب و کارها تدارکات عملی پیش بینی مالی و آمادگی برای بدترین وضعیت را داشته اند، اما باید قدرت تعهدی بالا برای رسیدن به اهداف پیش رو در بطن سازمان نیز وجود داشته باشد.

برای مثال، بسیاری از سازمان های بلندپرواز و الهام بخش، تنوع جنسیتی را در اولویت خود قرار داده اند، برخی حتی تا سال ۲۰۳۰ هدف های لازم برای حضور ۵۰/۵۰ تنوع جنسیتی در سطح رهبری را تعیین کرده اند. یکسری از سازمان ها نیز در حال اجرای شیوه های شرکتی هستند که باعث شده است بیش از پیش پیشرفت داشته باشند.

شرکت هایی که در بالای هرم قرار دارند، پس از چند هفته یا چند ماه این ویروس را تحت کنترل قرار می دهند. این دسته از سازمان ها آن هایی هستند که به رسالت و اهداف با ارزش خود وفادار و متعهد هستند. بله، ویروس کرونا به تاخت و تاز مشغول است، اما همیشه اینگونه نخواهد ماند.

بله، ما در حال حاضر با یک بحران جهانی روبرو هستیم، و به همین دلیل است که “توسعه استعداد” هنوز هم باید در اولویت سازمان شما باشد.

۱. روانشناسی، ارتقا و تصدیق مثبت کارکنان برای بهره‌وری و انگیزه بسیار مهم است.

از آنجایی که بسیاری از افراد حرفه ای از منزل به کار مشغول هستند، لذا ترغیب مجدد این افراد برای بازگشت به محل کار خود مستلزم تلاش بیشتری خواهد بود. به هر روی، تاکید بر اعتماد سازی، یک بخش استاندارد از هر برنامه توسعه استعداد است، که به واسطه مربیان (کوچ ها)، کار گروهی، و تمرین های خود بازتابی پرورش می یابد.

۲. کارمندان از مبهم بودن آینده هراس دارند

عرضه یک برنامه جدید برای توسعه استعداد یا بقا در این دوره طبق تعهدی که دارید، راهی برای اطمینان بخشیدن به کارمندانتان است که نه تنها شغل آن ها در امنیت کامل قرار دارد، بلکه سازمان نسبت به آینده خوش بین است و از این فرصت استفاده می کند تا عملکرد خود را به سطح بهتری ارتقا دهد.

۳. کار کردن از منزل می تواند یا خیلی موّلد باشد و یا خیلی بیهوده

مطالعات نشان می دهد که افراد اقدام گرا، مولدتر خواهد بود. پس، توانمند سازی کارمندان برای سرمایه گذاری در جهت توسعه حرفه ای خود می تواند دقیقاً همان چیزی باشد که در حال حاضر به آن احتیاج داشته باشند، چرا که بدین طریق می توانند در کارها پیشرفت کرده و نگرانی کمتری از همه گیری کرونا داشته باشند و آن ها را آماده ورود مجدد به محل کار و دستیابی به موفقیت های بیشتر کنند.

۴. برنامه های قوی توسعه استعداد، زرادخانه ای از مهارت ها را برای کمک به افزایش بهره وری و تاب آوری در اختیار افراد قرار می دهند.

یکسری از مهارت ها وجود دارد که مرتبط باهم هستند، از جمله “تجسم فکری مثبت” و “تعیین هدف”. به طور معمول، تمارین تجسم فکری در محیط کار، نقاط عطف حرفه ای را نشانه می گیرند و همچنین می توانند هرگونه اضطراب یا هیستری را در حالت خنثی نگه دارند تا تیم ها بتوانند بر آنچه که برای کسب و کار و خط مشی شرکت شما مهم هستند تمرکز کنند. تعیین هدف نیز به معنای حفظ روحیه و بهره‌وری است، و به تیم شما کمک می کند تا زمانی که کار مجدد از سر گرفته شود در مسیر صحیح باشند و هیچ فرصتی را از دست ندهند.

۵. ارتباطات مستمر و پیوسته بیش از پیش ضروری شده است.

داشتن یک شریک توسعه استعداد معمولاً به این معنی است که شما ارتباط میان رهبری ، مدیریت و تیم ها را تسهیل می کنید که می تواند سردرگمی و ترس را کاهش دهد و باعث شفاف سازی برنامه های پیش رو برای یک کسب و کار موفق در مواقع عدم اطمینان شود.

۶. برنامه های توسعه، مخصوصاً آن مواردی که مبتنی بر گروه هستند، یک جامعه حمایتی برای افراد فراهم می کند.

به لطف پلتفرم های آنلاین، هر چیزی ممکن شده است ، از جلسات مجازی گرفته تا گپ و گفتگوهای دوستانه، که هر دوی آن ها نه تنها برای کسب و کار بلکه برای رفاه کلی کارکنان بسیار مهم هستند. اتصال اجتماعی حتی از طریق رایانه باعث می شود کارمندان احساس دلگرمی کنند، استرس کمتری داشته و به طور کلی شادتر باشند و این امر به طور مستقیم به عملکرد آنها در محل کار منتقل می شود.

اجازه ندهید ویروس کرونا، نیروی کار شما را تضعیف کند یا استراتژی استعدادیابی شما را به خطر بیاندازد. درعوض، از این فرصت استفاده کنید تا کارمندان قوی تر شده و مقاومت بیش از همیشه از خود نشان دهند. با سرمایه گذاری در توسعه استعداد، به آن ها بگویید که مراقبشان هستید.

یادداشت های مرتبط

Leave a Comment