هفت نکته مهم برای رهبران جوان

رهبر-جوان

هنگامی که ما پس از ویروس کرونا مجددا سرکار حاضر می شویم، پیش بینی می شود که یک تغییر جمعیتی رخ خواهد داد. برخی از رهبران ارشد دیگر ممکن است به دفترکار بازنگردند، زیرا آنها بخشی از یک گروه پرخطر هستند. بعنوان مثال، برخی از مشتریان من تصمیم به بازنشستگی زودهنگام گرفته و فرصت های کاری دیگری را دنبال می کنند. در عوض، کارمندان جوان و با تجربه کمتری به نقش های رهبری ترفیع می یابند.
توصیه من، مختص این رهبران جدید و آینده دار است.

۱. ارزش های خود را بدانید و به آن ها بها دهید

بهترین رهبران به ارزشهای خود متعهد هستند و از آنها به عنوان معیارهای اصلی تصمیم گیری استفاده می کنند. با شناسایی هدف شخصی و سه تا پنج ارزش برتر خود شروع کنید. سپس آن ها را فریاد بزنید تا مردم بتوانند اهداف شما را بشناسند. تمرکز روی ارزش ها و هدف می تواند به شما کمک کند تا نیازهای ذینفعان را براورده کرده و بدانید که چگونه در کوتاه مدت و در دراز مدت رشد و پیشرفت داشته باشید.

۲. ارزش های خود را با مأموریت سازمان همسو کنید

وقتی هدف فردی و ارزش های خود را مشخص کردید ، رسالت و ارزش های سازمان و نقش خود را در نظر بگیرید. کجا با سازمان خود همسو هستید؟ آیا شما ارزش های خود را مشخص کرده اید؟ نقش خاص شما چگونه این امکان را می دهد که ارزش های خود را زنده نگه دارید؟ آیا وظیفه ای را انجام می دهید که با ارزش های شما همسو است؟ بسیاری از ما، امکان همسویی کامل با شغل خود را نداریم، با این وجود می توانیم قسمت هایی از نقش های خود را پیدا کنیم که به ما امکان می دهد کارهایی را انجام دهیم که واقعاً برای آنها ارزش قائل هستیم و احساس خوبی نسبت به آن ها داشته باشیم.

۳. تفکر سیستماتیک داشته باشید

از پیامدهای تصمیمات خود در سراسر شرکت ، صنعت ، جامعه و اکوسیستم سازمانی آگاه باشد. تفکر سیستماتیک می تواند برای رهبرانی که قبلاً به دلیل تمرکز بر روی یک بخش کوچک مشمول دریافت پاداش می شدند، برخلاف عقل سلیم باشد. برای تغییر دیدگاه در تصمیمات مهم خود به یک تصویر کلان متوسل شوید. چه عواملی می توانند بر توانایی شما در تحقق اهدافتان تأثیر بگذارد؟ (فن آوری های جدید، نیازهای مالی ، نگرانی های مربوط به هماهنگی تیم و غیره). این عوامل می توانند درک فن آوری های جدید، تامین بودجه برای خرید تجهیزات جدید و رهبری یک بخش از متخصصان که همه در یک هدف مشترک قرار دارند باشد.

۴. خود را برای رشد و یادگیری آماده کنید

رهبران در تمام سطوح باید تفکر خود را به روش هایی که قبلاً اولویت بندی نکرده بودند گسترش دهند. رهبران جدید ، می بایست درک خود در مورد مبانی رهبری و همچنین نحوه همکاری با افرادی از نسل های متفاوت را توسعه دهند. در تسلط بر مهارت ها ، وقت خود را سرمایه گذاری کنید تا بتوانید یک رهبر قوی تر شوید. برای یادگیری فن آوری های جدید آماده باشید.

۵. به بهترین شکل ممکن که می دانید عمل کنید و سپس خود را ارزیابی کنید

رهبران خوب به رشد فردی و رشد دیگران متعهد هستند. پس به درستی نقاط ضعف خود را ارزیابی کنید و برای تقویت آن ها از افراد دیگر طلب پشتیبانی کنید. عمل کردن، مستلزم شجاعت است و برای دیگران که در حال یادگیری و رشد هستند، همدلی ایجاد می کند. برای اطمینان از عملکرد واقعی خود، قبل از حضور در جلسات، اهداف خود را مشخص سازید و پس از مدتی محقق شدن آن ها را ارزیابی کنید.

۶. به همکاران خود الهام بخشید

برای الهام بخشیدن به دیگران، به دنبال درک آنچه در حال وقوع است باشید و راه هایی برای کمک به همکاران خود در رسیدن به اهدافشان بیابید. همدلی، یعنی قادر به درک افکار و احساسات دیگران و قرار دادن خود در جای دیگران، یک ویژگی مهم برای یک مدیر است. برای گوش دادن به افراد حاضر در تیم خود وقت بگذارید. بدانید که هر فردی، انتظارات متفاوتی دارد. دانستن اهداف و نگرانی های آن ها به زمان و انرژی نیاز دارد، اما در قالب یک تیم کاری، خیلی زود به آن ها پی خواهید برید.

۷. همکاری متقابل

به عنوان یک رهبر ، ممکن است از شما خواسته شود تا یکسری مشکلات را که قبلاً وجود نداشته است حل کنید. جهت یافتن بهترین راهکارها، بطور معمول دیدگاه های ذینفعان مختلف را جمع آوری کرده و تلاش کنید این دیدگاه های مختلف را درک و باهم ادغام کنید. همچنان که به مهارت های رهبری خود می افزایید، آماده باشید تا از رهبران قدیمی تر بیاموزید. اینکه بتوانید شکاف بین رهبران با تجربه و رهبران جدید را حذف کنید بسیار حائز اهمیت است. برای حذف این شکاف، راه های زیادی وجود دارد: یکی از گزینه های موثر ، مشاوره متقابل است. شما می توانید چیزهای زیادی مانند خلق چشم انداز و جهت گیری اهداف را از رهبران ارشد در مورد اصول رهبری که در طول زمان وجود دارد بیاموزید. آن ها نیز می توانند تجربه ها و فوت کوزه گری را به شما آموزش دهند.

یادداشت های مرتبط

Leave a Comment