هوش هیجانی

چنانچه می خواهید مفهوم هوش هیجانی را بدانید،  نخست باید با آگاهی اجتماعی آشنا شوید چرا که بخش عمده ای از این مفهوم گسترده است. در حالی که این اصطلاح خود درخور کاوش بیشتر است، جزئیات بیشتری وجود دارد که هنگام صحبت در مورد آگاهی اجتماعی باید مورد توجه قرار گیرد. به طور معمول، اولین چیزی که هنگام خواندن واژه “اجتماعی” به ذهن فرد تداعی می شود، مردم است. این مردم می توانند از نژادها ، فرهنگ ها ، جنسیت ها و قومیت های مختلفی باشند. هنگامی که در مورد آگاهی اجتماعی صحبت می کنیم ، منظور درک احساسات و کردار افراد و  یادگیری نحوه رفتار در چنین شرایطی است.

برای دستیابی به یک ذات عاطفی یا هوش هیجانی بالا، باید دانست که آگاهی اجتماعی چه نقشی در این میان دارد. بدون اینکه بیاموزید چگونه می توانید از جامعه  و اطرافیان خود آگاه باشید، نمی توانید به هوش هیجانی دست پیدا کنید. آگاهی اجتماعی ، شما را قادر می سازد از افراد با پیشینه های مختلف بیاموزید. هنگامی که یاد بگیرید که هر فرد متفاوت است و دارای  پیشینه های مختلف هستند،  آنگاه احتمال قوم گرایی و کلیشه گرایی کاهش می یابد. سه جنبه اساسی آگاهی اجتماعی وجود دارد که یک فرد برای دستیابی به هوش هیجانی باید آن ها را بداند، یکی مربوط به همدلی با دیگران، در حالی که دو مورد دیگر به آگاهی اجتماعی بواسطه افراد یک سازمان یا خدمات اشاره دارد.

همدلی

همدلی، توانایی درک احساسات شخص دیگر و ارتباط با آنها است. همدلی یک ویژگی عالی است و می تواند به شما کمک کند تا احساسات افراد را درک و در راستای حل مشکلات آن ها گام بردارید. برای همدلی کردن، باید بتوانید بدون اینکه تعصبات از پیش تعیین شده ای را وارد احساسات خود کنید، به دیگران گوش فرا دهید. تمام فیلترهای داخلی شما باید قبل از مکالمه با شخص دیگر خاموش شوند. این امر به شما کمک می کند به آنچه که آن ها می خواهند گوش دهید و رابطه خوبی با آنها برقرار کنید. گوش دادن یکی از ویژگی هایی است که به شما کمک می کند تا همدل تر شوید.

در کنار گوش دادن ، باید مطمئن شوید که آیا آمادگی کمک کردن به دیگران را دارید؟ سعی کنید شخصیت ها و رفتارهای طرف مقابل خود را درک کنید. با این حال، این بدان معنا نیست که باید خود را از نظر عاطفی وقف کسی کنید تا بتوانید وی را درک کنید.  حتماً تعادل را حفظ کرده و بدانید محدوده عاطفی شما در کجا قرار دارد.

آگاهی سازمانی

یکی دیگر از جنبه های اساسی که تحت آگاهی اجتماعی قرار دارد، آگاهی سازمانی است. در حالی که همدلی شما را قادر می سازد دیگران را بهتر بشناسید ، همچنین به شما کمک می کند درباره سازمانی که در آن مشغول به کار هستید، اطلاعات بیشتری کسب کنید. آگاهی سازمانی بسیار مهم است، زیرا به شما کمک می کند تا در محل کار خود بفهمید که چه می گذرد، چرا که باید تمام جزئیات مرتبط با سازمان خود را بدانید.

در اصل ، برای اینکه بتوانید به جزئیات سازمان خود پی ببرید، ابتدا باید در نقش یکی از اعضا ظاهر شوید.  این امر به شما کمک می کند تا تمام اطلاعات مورد نیاز برای آگاهی سازمانی را بدست آورید. اولین کاری که باید انجام دهید این است که بدانید چهره های مهم در سازمان چه کسانی هستند. شما می توانید این کار را با مشاهده نحوه عملکرد سلسله مراتب، چه کسی دستورات را صادر می کند و به چه کسی  باید گزارش داده شود انجام دهید. نه تنها مدیر، بلکه همه افراد قدرتمند در سازمان خود را باید بشناسید. با شناسایی این افراد و روابط آن ها، می توانید از تمام سیاست هایی که در سازمان پیش می رود با خبر باشید.

قدم بعدی شما برای ارتقای آگاهی سازمانی، دانستن رسالت ، ارزش ها ، آداب و رسوم سازمان است. این امر به شما کمک می کند تا بفهمید که در موقعیت های مختلف چه کاری باید انجام شود. اگر کاملاً نسبت به آنچه در سازمان اتفاق می افتد آگاه باشید، خود را در نقطه دشواری می یابید.  هرچه از کلیه اقداماتی که در سازمان انجام می شود آگاه تر باشید ، بهتر می توانید از خود مراقبت کنید. درباره وظایفی که به آن ها پاداش داده می شود بیاموزید. از همه قوانین و الزامات ذکر شده در صفحات رسمی سازمان خود فراتر بروید و قوانین نا نوشته را جمع آوری کنید تا از بروز هرگونه مشکل جلوگیری کنید.

آگاهی سازمانی به شما کمک می کند تا تمام موارد مورد نیاز یک سازمان خاص را درک کنید. این امر بیشتر به شما در انتخاب و تصمیم گیری صحیح کمک می کند تا بتوانید پاداش بگیرید و از هر کاری که ممکن است شما را دچار مشکل کند، دوری کنید.

خدمت محوری

خدمت محوری  عمدتاً به درک نیازهای مشتری شما و توانایی ارائه دقیقاً آنچه که آن ها خواسته اند اشاره دارد. تنها راهی که می توانید نیازهای دیگران را درک کنید از طریق همدلی است. هنگامی که شما قادر به درک نیازهای دیگران باشید، می توانید به بهترین شکل ممکن آن ها را فراهم کنید. اگر افراد را درک نکنید، نمی توانید این انتظار را داشته باشید که به یک فرد خدمات ارائه دهید.  شما باید بتوانید نیازهای دیگران را بفهمید و درک کنید، و چه راه بهتری از برقراری ارتباط با آنها وجود دارد؟

آگاهی اجتماعی چیزی نیست که بتوانید یک شبه به آن برسید. در این راستا، تفکرات و تحقیقات متعددی باید صورت بگیرد. این که ما در مورد همدلی ، آگاهی سازمانی یا خدمت محوری صحبت می کنیم، باید اطمینان حاصل کنیم که همیشه به آنچه اتفاق می افتد توجه می شود. به این ترتیب ، قادر خواهید بود همه جزئیات مهم را متوجه شوید و از نظر اجتماعی آگاه تر باشید ، که به نوبه خود باعث می شود که از نظر عاطفی نیز باهوش تر شوید!

یادداشت های مرتبط

Leave a Comment