مسئولیت اجتماعی در اولویت اول خریداران قرار دارد

مسئولیت-اجتماعی-در-اولویت-اول-خریداران

براساس یک نظرسنجی بزرگ جهانی از ۱۶۰۰ رهبر تجاری که اخیرا منتشر شده است، در حال حاضر تعهدات اخلاقی و محیط زیست، اولویت اصلی خریداران و عامل اصلی موفقیت در تجارت الکترونیک و موفقیت تجاری برای تولیدکنندگان و توزیع کنندگان است. امروزه، به غیر از قیمت گذاری، اطلاعات در مورد ارزش های تولید کننده و منابع تامین کننده محصول، منشاء آن ، مواد آلی و تاثیرات کربن بزرگترین عامل محرک تصمیمات خرید در سراسر جهان است. در واقع ، ۶۱٪ از خریداران هنگام تصمیم گیری در مورد خرید، به چنین اطلاعاتی توجه می کنند.

از مهمترین یافته های این نظرسنجی عبارت است از:

۱. خریداران، مسئولیت اجتماعی را در اولویت اول قرار می دهند. درمجموع ، ۶۱ درصد از فروشندگان می گویند که اطلاعات مربوط به تعهدات اخلاقی تولید کننده، مواد پایدار یا ارگانیک، اولویت اصلی در تصمیم گیری های خرید آنهاست. این اطلاعات سبب می شود که مسئولیت اجتماعی از معیارهایی مانند سرعت ، شخصی سازی و بومی سازی به عنوان محرک های مهم فروش، مهم تر تلقی شود.

۲. تجربه محصول باعث رضایت مشتری می شود. تقریباً تمام پاسخ دهندگان نظرسنجی (۹۷٪) اطلاعات مربوط به محصول را به عنوان ابزاری مهم برای افزایش تجربه مشتری می دانند. البته، اطلاعات مربوط به محصول فقط در نقطه فروش استفاده نمی شود: بیشتر سازمان ها از اطلاعات مربوط به محصول برای انجام بازاریابی و یا کمپین های رسانه های اجتماعی نیز استفاده می کنند.

۳. اومنی چنل (Omnichannel) و استراتژی های آنلاین در حال رشد هستند. هشتاد و یک درصد مشاغل اکنون از طریق بیش از یک کانال مبادرت به فروش می کنند و تقریبا نیمی از آن ها، تجارت الکترونیک، رسانه های اجتماعی و تبلیغات آنلاین را به عنوان کانال برتر تبلیغاتی خود می بینند. این امر مستلزم یک سفارشی سازی قدرتمند است، در حالی که اکثر تولید کنندگان و توزیع کنندگان اکنون محتوای خود را در کانال های فروش چندگانه قرار می دهند. از آنجایی که تولید کنندگان و توزیع کنندگان به ابزارهای جستجوی صوتی، ربات چت ها ، و یا واقعیت افزوده و واقعیت مجازی روی آورده اند، لذا شخصی سازی محتوای پیشرفته در آینده اهمیت بیشتری خواهد یافت.

۴. مدیریت تجربه محصول، یک عمل تیمی است. اکنون اطلاعات محصول باید در بین چندین تیم خاص در کانال هماهنگ شود. تقریباً دو سوم از متخصصان تجارت الکترونیک و متخصصان اومنی چنل، گزارش می دهند که حداقل چهار تیم جداگانه در مدیریت اطلاعات مربوط به محصول دارند. تقریبا نیمی از این مشاغل اذعان می کنند که برای تضمین همکاری کارآمد در بین تیم های خود تلاش فراوانی می کنند.

۵. تیم ها با چالش های رو به رشدی روبرو هستند: چهل درصد از مشاغل برای تأمین هزینه تبلیغات، راه‌اندازی محصولات و  مدیریت حجم تصاویر ، فیلم‌ها و دارایی‌های محتوای مورد نیاز برای تبلیغات محصولات در کانال های چندگانه با چالش روبرو هستند. استاندارد سازی داده ها درد سر ساز است و  سد پیش روی پاسخ دهندگان محسوب می شود: آن ها می گویند که بیش از یک سوم شرکت ها نمی توانند داده های محصول را در یک مخزن واحد جمع آوری کنند و همین امر منجر به بروز مشکلاتی از قبیل سیلوهای اطلاعاتی ، خطاها و کندتر شدن زمان عرضه به بازار می شود.

۶. مدیریت اطلاعات محصول (PIM) جای زیادی برای رشد دارد. برای افزایش فروش و میانگین ارزش معاملات، نیاز به اتخاذ راه حل های مدیریت هوشمند اطلاعات محصول می باشد. هنوز هم، کمتر از نیمی از تولید کنندگان و توزیع کنندگان به روش های اختصاصی مربوط به اطلاعات محصول متوسل می شوند و دو سوم همچنان به سیستم های سنتی قدیمی مانند صفحه گسترده متکی هستند.

فرد دو گومبرت ، مدیرعامل شرکت آکنو (یک پلتفرم مدیریت اطلاعات مربوط به محصول)، اظهار می کند: ” اکنون، مسئولیت اجتماعی معیار مهمی برای خریداران است، بنابراین برای موفقیت تولید کنندگان و برندهای تجاری باید با ارزش ذاتی آن ها ارتباط برقرار کرد. “ما در عصری طلایی زندگی می کنیم و این نظرسنجی نشان می دهد که مدیریت اطلاعات مربوط به محصول ، به ویژه در رابطه باعوامل اخلاقی و محیطی، کلید موفقیت پایدار فروشندگان است”.  در مارس ۲۰۲۰ با پشتیبانی تحقیقات ۳GEM، نظرسنجی جهانی آکونو به ۱۶۰۰ کسب و کار فعال در استرالیا ، کانادا ، چین ، فرانسه ، آلمان ، انگلستان و ایالات متحده رسید. شرکت کنندگان، بخش هایی از خرده فروشی ها، تولید کنندگان، مراقبت های بهداشتی و خدمات غذایی بودند که مشاغل کوچک تا شرکت های بزرگ با هزاران کارمند را شامل می شد.

یادداشت های مرتبط

Leave a Comment